Paramos rekvizitai:
Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo parapija
Parapijos kodas: 191295675
Parapijos bankas: SWED
Kaimelio parapijos banko sąskaita: LT497300010179458292
Sudargo Šv. Jono Krikštytojo parapija
Parapijos kodas: 291296810
Parapijos bankas: SWED
Kaimelio parapijos banko sąskaita: LT937300010179458276
Didžiai Gerbiami Tautiečiai, Parapijiečiai, Rėmėjai ir Geradariai,
Kreipiuosi į Jus dėl Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios istorinių vargonų restauravimo
2018 m. Lietuvos vargonų meno istorija minėjo solidų jubiliejų. Prieš 618 metų, 1400 m. balandžio 11 d., Marienburgo kryžiuočių pilies iždininko knygoje, kuri šiandien laikoma seniausiu rašytiniu šaltiniu Lietuvos vargonų istorijoje, įrašyta: Didysis (Vokiečių) ordino magistras Ulrichas von Jungingenas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Vytauto žmonai kunigaikštienei Onai išsiuntė dovanas – klavikordą portatyvą.
Sutapimas ar ne, simboliškai Kaimelio parapijos iniciatyvinė grupė 2018 m. balandžio 13 d. pirmą kartą susirinko Kaimelio parapijos namuose ir nutarė ieškoti finansinių galimybių restauruojant Kaimelio bažnyčios vargonus (u.k. P293K).
Bendruomenės labui darbuojasi klebonas kunigas Zenonas Stepanauskas, kuris nuo 2010 m. ieško lėšų šiam bažnytiniam instrumentui atgaivinti. Jis 2010 – 2013 m. kasmet teikė paraiškas Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos dėl vargonų restauravimo finansavimo, tačiau lėšos nebuvo skirtos.
Kaimelio parapijos iniciatyvinė grupė, siekdama atgaivinti istorinius vargonus, kviečia prisidėti prie istoriškai vertingų Kaimelio bažnyčios vargonų gaivinimo darbų siūlant:
– savo iniciatyvą,
-darbą
– finansinį prisidėjimą.
Tikimasi, kad šią iniciatyvą parems iš čia kilę ir po visą Lietuvą ir pasaulį pasklidę buvę parapijiečiai ir kiti, šioje bažnyčioje priėmę Krikšto, Švn. Sakramento, Santuokos, Sutvirtinimo sakramentus katalikai, žmonės besilankantys Kaimelio bažnyčioje Šv. Mišiose, ir kiti, neabejingi istorinių, unikalių bažnyčios vargonų likimui.
Šie vargonai yra istoriškai vertingoje Kaimelio bažnyčioje, objektas įtrauktas į valstybės saugomų Nekilnojamų kultūros vertybių sąrašą (P293K).
Apie Kaimelio bažnyčios vargonus. Kaimelio parapijos bažnyčioje stovi vieninteliai Lietuvoje 1804 m. Kuršo meistro Theodoro Tiedemanno sukurti saloniniai vargonai. Jiems yra 215 metų. Šie unikalūs vėlyvojo baroko – rokoko stiliaus kameriniai vargonai yra labai svarbi Lietuvos vargonų meno istorijos dalis. Šis reto saloninio – kamerinio tipo instrumentas, labai blogos būklės, tačiau autentiškas išlikęs kūrinys kvalifikuotų restauratorių gali būti prikeltas naujam gyvenimui. Vargonai yra negrojantys jau 15 metų. Enciklopedijose rašoma, kad jie neremontuoti jau 100 metų. Vargonai: 1 manualo; 6 registrų; su žvaigždiniais varpeliais, griežykla, lygiagretinėmis dumplėmis. Būtina restauruoti oro skirstymo dėžę, mechaninę traktūrą ir jos klaviatūrą, registrų traktūrą, dumplių ir oro sistemą, griežyklą, taip pat rekonstruoti vargonų suolą, žvaigždinių varpelių įrenginį, akustinį būgną.
Aukščiausios kategorijos vargonų restauravimo technologas, ekspertas dr. Girėnas Povilionis parengė Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios Vargonų instrumento tyrimo, konservavimo, restauravimo darbų Programą ir Vargonų objektinę ir lokalinę sąmatas 2018 10 29, pagal 2018 03 kainas. Bendra vargonų pirmo etapo restauravimo darbų kaina 45663.50 eurų. Pirmas etapas, tai vargonų vamzdyno restauravimas ir trūkstamų vamzdžių rekonstravimas, pagaminimas, jų suderinimas, kad jų garsai skambėtų darniai ir tiksliai . Antras etapas, vargonų fasado – prospekto (medinės dalies) sutvarkymas: senų dažų nuėmimas, po to medinės dalies padengimas nauju dažų sluoksniu ir auksavimo darbai. Kiek kainuos antro etapo restauravimo darbai – dar nežinoma.
Kaimelio parapijos iniciatyvinė grupė (sudaryta iš penkių asmenų), turi sudariusi ne tik preliminarų privačių asmenų, bet ir kitų galimų rėmėjų sąrašą, į kuriuos kreipsimės prašydami finansinės paramos restauruojant Kaimelio bažnyčios vargonus. Iniciatyvinė grupė turi numačiusi – išsirinkusi meistrus, kurie restauruos Kaimelio bažnyčios vargonus. Tai Vilkaviškio vyskupijos, Sūduvos vargonų dirbtuvės meistrai: Algis Stepanauskas ir Gintautas Pilypaitis, gyvenantys Marijampolėje. mari.vargonai@takas.lt Jie turi visus sertifikatus dirbti su istoriniais vargonais. Tai didelę patirtį turintys ir vieni iš profesionaliausių Lietuvos vargonų meistrų: jų rekonstruoti vargonai yra Marijampolės bazilikoje, restauruoti Kauno arkikatedroje bazilikoje, Trakų Švn. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje, pastatyti nauji Marijampolės Šv. Vincento bažnyčioje, Molėtų Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, Vilkaviškio katedroje yra labai vertinami Lietuvos ir užsienio vargonų virtuozų.
Kas norėtų plačiau susipažinti su Kaimelio bažnyčios vargonais, kviečiu pasidomėti internetiniais parapijos svetainių adresais: baznycia.eu arba kaimelio baznycios vargonai .
Visiems Mieliems Tautiečiams, Parapijiečiams, Rėmėjams, Geradariams, kurie prisidėsite finansiškai prie Kaimelio bažnyčios vargonų restauravimo, iš anksto reiškiu nuoširdžiausią padėką.
Kaimelio parapijos banko sąskaita: LT497300010179458292 Bankas (swedbank), paskirtyje būtinai nurodykite „Kaimelio vargonų restauracijai“.
Mano adresas ir telefonas: Kunigas Zenonas Stepanauskas Vilties g. 4, Kaimelio kaimas, Kidulių seniūnija, Šakių rajono savivaldybė LT- 71404, mob. tel. 8-687-84371 elektroninio pašto adresas: zenonas3@gmail.com
Restauravus Kaimelio bažnyčios vargonus surengsime vargoninės muzikos pristatymą – koncertą. Į koncertą bus pakviesti asmeniškai visi Geradariai, Rėmėjai, Tautiečiai ir Parapijiečiai.
„Dievas nėra neteisingas. Jis nepamirš jūsų darbų, jūsų meilės, kurią parodėte jo vardui“. (N.T. Katalikų Pasaulio Leidiniai, Vilnius 2009 m. psl. 2508)
Dar kartą tariu Visiems Ačiū
Kun. Zenonas Stepanauskas 2019 01 11
Lietuvos Respublikos „Labdaros ir paramos” įstatymas suteikia galimybę paremti visas įregistruotas ne pelno organizacijas, nei kiek nesumažinant savo atlyginimo. Tarp šių organizacijų yra ir religinės bendruomenės, bendrijos bei centrai. Parama sudaro 2 % praeitais metais jau sumokėtų pajamų mokesčių sumos. Tam reikia užpildyti specialią formą, kurią galima gauti mokesčių inspekcijoje, mūsų bažnyčioje pas kleboną arba internetu: http://www.vmi.lt/formos/pdf/FR0512.pdf
Jei negalite atidaryti PDF formato failų, jums reikia savo kompiuteryje įdiegti Acrobat Reader programą. Ją nemokamai galite parsisiųsti iš Adobe interneto puslapio.
Duomenys, kuriuos reikia įrašyti pildant formą:
10 laukelyje įrašykite parapijos kodą: 191295675
11 laukelyje – pavadinimą: Kaimelio Šv. Arkangelo Mykolo parapija
12 laukelyje – adresą: Aušros 4, Kaimelis, Kidulių pšt. 71404, Šakių r.
13 laukelyje – banko pavadinimą: SwedBank
14 laukelyje – banko kodą: 73000
15 laukelyje – atsiskaitomąją sąskaitą: LT497300010179458292
16 laukelyje – pervedamą pajamų mokesčio dydį: 1,2%
Būsime nuoširdžiai dėkingi už jūsų geranoriškumą ir prisidėjimą prie Kaimelio bažnyčios išlaikymo.